Geri

Samsun'da Atatürk Bulvarı yenileniyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi, uzun yıllardır kullanılan ve yıpranan Atatürk Bulvarı’nın yolunu yeniliyor. Gece gündüz çalışan ekipler, 18 kilometrelik yola yaklaşık 40 bin ton asfalt dökecek.

15:25:12 | 2022-07-24


Haberi Sesli Dinle

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, bir yandan kırsalda bir yandan da kent merkezinde altyapı çalışmalarını sürdürüyor.

TEKNOFEST hazırlıkları kapsamında Karayolları Kavşağı ile Belediye Evleri Kavşağı arasındaki Atatürk Bulvarını yenileyen Büyükşehir Belediyesi, 18 kilometrelik yola yaklaşık 40 bin ton asfalt dökecek. 24 saat esasına göre vardiyalı bir şekilde çalışan ekipler, trafik yoğunluğunun fazla olduğu bulvarda kısa sürede çalışmalarını tamamlamak istiyor.

Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Ahmet Bayır, “Vatandaşlarımızdan biraz daha sabır ve anlayış bekliyoruz. Tamamlandığında kaliteli ve konforlu bir yola kavuşmuş olacağız. En kısa sürede tamamlamak için ekiplerimizle birlikte gece-gündüz çalışıyoruz. Başkanımız Mustafa Demir’in hedeflediği program doğrultusunda tam hızla çalışmalarımıza devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.


samsunatatürk bulvarıasfaltsamsun büyükşehirteknofest