Geri

Bayram Bektaş: Taraftarı seviyorum

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Bayram Bektaş, "Taraftar benim taraftarım. Ben isteyerek, Samsunspor'a geldim. Ben de Karadeniz çocuğuyum. Benim söylediğimi başka şekilde anlatılırsa bu ayıptır. Ben taraftarımızı her zaman seviyorum" dedi.


11:00:24 | 2022-07-30


Haberi Sesli Dinle

Yeni sezon hazırlıklarına Nuri Asan Tesisleri’nde devam eden Yılport Samsunspor'da Teknik Direktör Bayram Bektaş, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

İlk olarak Kayseri ve Bolu kampını değerlendiren Teknik Direktör Bayram Bektaş, “Uzun diye adlandırabileceğimiz bir kamp süreci geçirdik. Kayseri kampında 1, Bolu'da da 3 hazırlık maçı oynadık. Kamplardan memnunum. Buraya belli bir seviyede dönmemiz gerektiğini söylemiştim. Bence o seviyenin bile üstündeyiz. Özellikle son oynadığımız hazırlık maçında veriler çok iyi. Çocuklar iyi bir özveriyle çalıştı. Sakat oyuncularımızda lig maçına kadar belli bir seviyeye gelecekler. İnşallah da ligin açılış maçını oynayacağız. Orada Samsunspor'a yakışır, herkesin beklediği oyunu oynayarak, Altay deplasmanından galip gelerek iyi bir başlangıç yapıp taraftarımıza camiamıza hediye etmek istiyoruz” dedi.

İKİ MEVKİYE TRANSFER YAPILACAK
Transfer çalışmaları hakkında bilgi veren Bayram Bektaş, “Bir sağ bek ve forvet mevkiine bir oyuncu transfer edeceğiz. Önemli olan iki mevkii var. Anlaştığımız iki forvet vardı. Birincisi tam oluşacakken başparmağında çatlak çıktı. İkincisi arka adalesinden sakat çıktı. Hassas konular, nokta yerlere de sakat oyuncular almamak gerekiyor. Onlar olmadı ancak gözlemlediğimiz birkaç isim var” diye konuştu.

DİOMANDE GİDİCİ
Diomande ve Tomane hakkında da bilgi veren Bayram Bektaş, “Hem kamp sürecinde hem de hazırlık maçlarında o mevkiyi yabancı oyuncu olarak dolduran bir Diomande bekliyordum. Dolayısıyla yerli o mevkide Diomande den daha dolduran oyuncularım olduğu için, konuşacağım. Tomane ise tamamen yönetimsel. Çünkü ben buraya geldiğimden beri başka takımlarla görüşüyor. İyi de rakamlar veriliyor. Sonuçta buraya gelirken bir bedel ile geldi. Şu an Tomane'yi bıraksak 10 takım hazır. Eğer giderse kulübün kar etmesi gerektiğini düşünüyorum. Dolayısıyla şu an bizim oyuncumuz. Başkanımız ile görüşeceğiz” şeklinde konuştu.

TARAFTARI SEVİYORUM
Konuşmasının sonunda taraftara seslenen Bayram Bektaş, “Taraftar benim taraftarım. Ben isteyerek, Samsunspor'a geldim. Ben de Karadeniz çocuğuyum. Benim söylediğimi başka şekilde anlatılırsa bu ayıptır. Ben taraftarımızı her zaman seviyorum. Taraftarımız bizim arkamızda durursa, zaten bu çocukların ayağı iki kat daha fazla gidecek. Daha çok koşacaklar. Futbolu izlemeyen Samsunspor ile alakası olmayan yorum yapmasın. Çocuklarında moralini bozuyor. Ben sosyal medyaya bakmıyorum. Ben işime bakarım. Camiayı, taraftarı, şehrimi mutlu etmekle yükümlüyüm bunun için buraya geldim. Bütün gayretimizle de çalışıyoruz. Taraftarım her zaman benim taraftarımdır. Benim her kazanacağım maçta önce onları mutlu etmek isterim. Çünkü en büyük özlem onlarda. Bu taraftarımız geçmişte Süper Lig'de tribünleri doldurdu. O yüzden biz taraftarımızdan her zaman destek bekliyoruz. Onlarda eminim, Altay maçını inşallah biz kazanıp geldiğimizde o tribünleri dolduracağından hiçbir şüphem yok” dedi.


samsunsporbayram bektaşfutboltransfer